Ako sa zbaviť stresu pomocou adaptogénov

Kategórie
 
 
 
 
 

Ako sa zbaviť stresu pomocou adaptogénov

Dnes na človeka vplýva mnoho stresových faktorov, ktoré ovplyvňujú naše správanie a zdravie. Stres môže vplývať pozitívne, ak je krátkodobý. Takýto stres napomáha pri riešení dôležitých životných situácií. Ak je však človek dlhodobo vystavený stresovým situáciám, hrozí riziko vyčerpania či vyhorenia. To môže viesť k vážnejšiemu poškodeniu zdravia.

Negatívny stres je nahromadenie energie, ktorá sa neuvoľní a podieľa sa na rozvoji srdcovo-cievnych chorôb, ochorení tráviaceho systému a psychických ochorení. Človek prežíva stres a každodenný nátlak hlavne v práci, kde musí podať vždy maximálny výkon. Študenti prežívajú stres a nervozitu pred skúškami, vtedy musia za veľmi krátky čas obhájiť všetky svoje vedomosti.

Takéto situácie, kedy ste dlhodobo vystavený stresu môžu viesť k nervozite, úzkosti a neskôr k vážnym poruchám psychického a fyzického zdravia. Zdravie je to najdôležitejšie, preto je potrebné vyhýbať sa stresovým situáciám.

Adaptogény

Adaptogén je činiteľ zvyšujúci schopnosť tela adaptovať sa na environmentálne a vnútorné stresové podmienky prostredníctvom posilnenia imunitného systému a neuroendokrinnej sústavy. Posilňuje schopnosť organizmu odolávať stresu, chorobám a nepriaznivým environmentálnym podmienkam. Normalizuje metabolické funkcie a zvyšuje účinnosť látkovej výmeny. Posilňuje nešpecifickú rezistenciu tela voči vonkajším stresovým podmienkam či nepriaznivým vplyvom fyzikálneho, chemického či biologického charakteru. Zjednodušene povedané, sú to prírodné látky, ktoré sú netoxické a pri tom pomáhajú telu adaptovať sa (odtiaľ teda názov) na stresové podmienky, udržiavať správny metabolizmus, obnovovať narušenú rovnováhu. Zaisťujú správnu reakciu organizmu na akútny i chronický stres. Obnovujú rovnováhu endokrinných hormónov a normalizujú funkcie imunitného systému. Adaptogény prirodzene rastú v oblastiach s náročnou klímou t.j. vo vysokých nadmorských výškach či veľmi chladných oblastiach napr. Sibíri a pravdepodobne preto, že sú schopné sa sami adaptovať v náročných podmienkach, disponujú látkami zodpovednými za ich adaptogénne účinky na človeka a nielen na neho, lebo aj niektoré zvieratá prirodzene adaptogénne rastliny vyhľadávajú a konzumujú.

Adaptogén STOP stress

ADAPTOGÉN Stop Stress pomáha chrániť telo pred účinkami denného stresu a zároveň pomáha nervovej sústave, aby sa stala odolnejšou voči novým stresorom, ktorým každý deň čelíme. Žijeme rušný, aktívny život s množstvom stresu. Jeden deň nejde bez stresu. Či už je to práca, domov, zdravie, alebo sa len snažíme žiť najlepší život, stres je súčasťou života. Ale na jeho transformáciu môžeme využiť silu bylín. Z dlhodobého hľadiska môže neustály stres ovplyvňovať kvalitu vášho života a vzťahov.

ADAPTOGÉN Stop Stress je adaptogénna bylinná zmes, na prirodzené zmiernenie stresu, ktorá pomáha posilňovať schopnosť tela zvládať denné stresory. Adaptogénne byliny sa používajú na podporu výživy, nervového systému, upokojujú vo chvíli, keďže si budujú svoju odolnosť voči stresu v priebehu času. To znamená, že stresory nás časom ovplyvnia menej a menej. Môžeme podporiť svoje telo, aby sme znížili negatívne účinky zážitku zo stresu na náš život. A to všetko môžeme urobiť pomocou adaptogénnych bylín. Výhodou adaptogénov je, že ich dlhodobým užívaním sa ich účinnosť neznižuje, rovnako ako fakt, že nie sú návykové.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia