Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty - Bionákupy.sk

Kategórie
 
 
 
 
 

Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty

Arganový olej vzniká lisovaním za studena z arganových orechov (Argania spinosa), ktoré boli vypestované a ručne zbierané v Maroku. Arganový olej od výrobcu Biotuscany je panenský, nerafinovaný a nie je žiadnym spôsobom riedený alebo inak upravovaný. Ide o najvyššiu možnú kvalitu oleja bez úprav.

Arganové orechy rastú na strome Arganovník, ktorý rastie na vybraných územiach Maroka. Po zbere sa arganové orechy sušia prirodzeným spôsobom na slnku, následne sa rozdrvia a lisujú za studena. Arganový olej našiel svoje využitie nielen v kozmetickom a farmaceutickom priemysle, ale aj v potravinárskom.

Arganový olej obsahuje veľa vitamínu E a využíva sa pri výrobe kozmetiky, liečivých prípravkov, ale využitie nájde aj v kuchyni. Upozorňujeme, že farba arganového oleja od rôznych výrobcov sa môže líšiť, pretože farbu oleja určujú miestne podmienky pestovania a čas zberu.

Tipy na použite arganového oleja

Arganový olej na pleť a pokožku tela

Arganový olej obsahuje veľa vitamínu E a tak prirodzene chráni pokožku tváre, krku, rúk, dekoltu a nôh pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej posilňuje väzivo a napína pokožku, takže pokožka vyzerá prirodzene mladšie. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni predčasnému starnutiu.

Pár kvapiek oleja ochráni pokožku tváre, krku a dekoltu pred všetkými nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej pleť posilňuje a vyživuje. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni jej predčasnému starnutiu. Unavenej pleti dodá energiu a rozžiari ju.

Odporúča sa používať na rôzne jazvy, rany po akné, ekzémy a ako prevencia strií pre tehotné ženy, pretože podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. 

Muži ho môžu použiť ako olej po holení, pretože má antiseptické účinky. Neodporúčame používať tradičné vody a balzamy po holení.

Arganový olej je vhodný na natieranie jemnej pokožky novorodencov a dojčiat.
Použitie

Pár kvapiek oleja jemne vmasírujeme do čistej a suchej pokožky ráno alebo večer. Z našej vlastnej skúsenosti odporúčame tesne pred spaním, aby olej mohol pôsobiť celú noc.

Arganový olej na vlasy

Olej zlepšuje celkový stav nielen vlasov, ale ja pokožky hlavy. Arganový olej každý vlas a korienok obalí jemnou vrstvou a vytvorí ochranný film. Takto arganový olej ochráni vlasy a korienky pred nepriaznými vplyvmi okolia (chemické znečistenie, slnečné žiarenie, nadmerné používanie fénu a žehličky na vlasy).

Arganový olej pomôže aj vlasom bez života a suchým, či rozštiepeným končekom vlasov. Olej vlasy hydratuje, vyživuje a dodáva im lesk. Navyše zabraňuje aj vypadávaniu vlasov a uľahčuje rozčesávanie.

Použitie

Arganový olej precízne nanesieme na pokožku hlavy, vlasy a najmä končeky vlasov. Necháme pôsobiť minimálne 1 hodinu a potom poriadne umyjeme šampónom.

Arganový olej na nechty

Arganový olej je veľmi účinný aj pri slabých, štiepiacich a lámavých nechtoch, pretože obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré zlepšujú silu a zdravie nechtov.

Takisto zmäkčí suchú a poškodenú pokožku v okolí nechtov a zabráni tvorbe záderov.

Použitie

Pár kvapiek arganového oleja zmiešame s vodou a pár kvapkami citrónovej šťavy. Nechty ponoríme do tejto zmesi asi na 10 minút. Následne nechty a pokožku rúk pomasírujeme zmesou z kúpeľa.

 
 
 
Arganový olej z Maroka lisovaný za studena v BIO kvalite
41
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia