Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty - Bionákupy.sk

Kategórie
 
 
 
 
 

Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty

Arganové orechy rastú na strome Arganovník, ktorý rastie na vybraných územiach Maroka. Arganový olej našiel svoje využitie nielen v kozmetickom a farmaceutickom priemysle, ale aj v potravinárskom.

Ako sa vyrába náš arganový olej?

V slnečnom Maroku sa ručne pozberajú najkvalitnejšie arganové orechy a následne sa sušia prirodzeným spôsobom na slnku. Potom sa arganové orechy testujú na obsah plesní, mykotoxínov a mikroorganizmov.  Po otestovaní sa arganové orechy rozdrvia a lisujú za studena maximálne do 35oC, čím sa zabezpečí zachovanie ich najvyššej kvality a jedinečných blahodarných účinkov.

Počas procesu výroby sa arganové orechy nezahrievajú a ani nepražia, takže arganový olej od výrobcu Biotuscany je panenský, RAW, nerafinovaný a nie je žiadnym spôsobom riedený alebo inak chemicky upravovaný. Ide o najvyššiu možnú kvalitu oleja bez úprav. 

Zdravotné benefity arganového oleja

Pre jeho silné regeneračné, liečebné, protizápalové a antibakteriálne účinky sa mu hovorí aj tekuté zlato. Arganový olej obsahuje 45% kyseliny olejovej a 35% kyseliny linolovej, ktoré sú dôležité pre tvorbu bunkových membrán. Ďalej 2% rastlinného skvalénu, tokoferol, fytosteroly a vitamíny A, D, E a F a ďalšie významne látky, ako sú karotenoidy, fenoly a fenolové kyseliny. Arganový olej obsahuje až 80% esenciálnych nenasýtených mastných kyselín, najmä Omega 9 a Omega 6. Má niekoľkonásobne vyšší antioxidačný potenciál ako olivový olej.

Jedine arganový olej z nepražených orechov sa dá použiť na kozmetické a potravinové účely.

Tipy na použite arganového oleja

Arganový olej na pleť a pokožku tela

Arganový olej obsahuje veľa vitamínu E a tak prirodzene chráni pokožku tváre, krku, rúk, dekoltu a nôh pred nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej posilňuje väzivo a napína pokožku, takže pokožka vyzerá prirodzene mladšie. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni predčasnému starnutiu.

Pár kvapiek oleja ochráni pokožku tváre, krku a dekoltu pred všetkými nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej pleť posilňuje a vyživuje. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni jej predčasnému starnutiu. Unavenej pleti dodá energiu a rozžiari ju.

Odporúča sa používať na rôzne jazvy, rany po akné, ekzémy a ako prevencia strií pre tehotné ženy, pretože podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. 

Muži ho môžu použiť ako olej po holení, pretože má antiseptické účinky. Neodporúčame používať tradičné vody a balzamy po holení.

Arganový olej je vhodný na natieranie jemnej pokožky novorodencov a dojčiat.
Použitie

Pár kvapiek oleja jemne vmasírujeme do čistej a suchej pokožky ráno alebo večer. Z našej vlastnej skúsenosti odporúčame tesne pred spaním, aby olej mohol pôsobiť celú noc.

Arganový olej na vlasy

Olej zlepšuje celkový stav nielen vlasov, ale ja pokožky hlavy. Arganový olej každý vlas a korienok obalí jemnou vrstvou a vytvorí ochranný film. Takto arganový olej ochráni vlasy a korienky pred nepriaznými vplyvmi okolia (chemické znečistenie, slnečné žiarenie, nadmerné používanie fénu a žehličky na vlasy).

Arganový olej pomôže aj vlasom bez života a suchým, či rozštiepeným končekom vlasov. Olej vlasy hydratuje, vyživuje a dodáva im lesk. Navyše zabraňuje aj vypadávaniu vlasov a uľahčuje rozčesávanie.

Použitie

Arganový olej precízne nanesieme na pokožku hlavy, vlasy a najmä končeky vlasov. Necháme pôsobiť minimálne 1 hodinu a potom poriadne umyjeme šampónom.

Arganový olej na nechty

Arganový olej je veľmi účinný aj pri slabých, štiepiacich a lámavých nechtoch, pretože obsahuje esenciálne mastné kyseliny, ktoré zlepšujú silu a zdravie nechtov.

Takisto zmäkčí suchú a poškodenú pokožku v okolí nechtov a zabráni tvorbe záderov.

Použitie

Pár kvapiek arganového oleja zmiešame s vodou a pár kvapkami citrónovej šťavy. Nechty ponoríme do tejto zmesi asi na 10 minút. Následne nechty a pokožku rúk pomasírujeme zmesou z kúpeľa.

 
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
Panenský arganový olej z Maroka
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia