Dezerty

Kategórie
 
 
 
 
 

Tekvicové tiramisu

tekvicové tiramisuPripravte si s nami tento jedinečný dezert, ktorý je bezlepkový, bez mlieka a bez cukru. Tekvicové tiramisu prekvapí svojou chuťou a poteší každý mlsný jazyk.

Všetci vieme, že bežné tiramisu obsahuje vajcia, cukor a mascarpone, čo nie je až také zdravé. Dnes si pripravíme ľahké a zdravé tiramisu.

 
 

Štedrý nepečený zákusok RAW

stedra nepecena tortaPripravte si s nami chutný a zdraviu prospešný nepečený koláčik plný vitamínov, minerálov a vlákniny.

Vlašské orechy obsahujú veľké množstvo omega-3 mastných kyselín, ktoré sú pre nás veľmi prospešné. Orechy zlepšujú náladu, zvyšujú výkonnosť mozgu a pomáhajú proti rakovine. Vlašské orechy ešte obsahujú : vitamíny B1, B2, B3, B6, E, fosfor, draslík, horčík, zinok (viac ako ryby alebo mäso), železo, selén, meď a mangán, vlákninu a bielkoviny.

Mak  je bohatým zdrojom vápnika obsahuje ho 12 násobne viac ako kravské mlieko, ale aj iných minerálov, vitamínov a nenasýtených mastných kyselín.

Kešu orechy obsahujú veľa vlákniny, dobre sa trávia, pomáhajú udržať metabolizmus v chode, takže telo skôr vylúči škodliviny z tela.

 
 

Bezlepkové ryžové palacinky

Bez lepku, mlieka, vajec a iných prísad. Len ryža natural a jablko.

Ak nechceme použiť v palacinkách vajcia, mlieko a bežnú múku s lepkom, tak vieme aké je náročné pripraviť chutné palacinky, ktoré sa nelepia, nemrvia a držia tvar.

Vyskúšajme tieto originálne ryžové palacinky pripravené z ryže natural. Palacinky chutia celej rodine.

Môžeme ich ozdobiť karobovou čokoládou a ryžovým sladom Uchida.

 
 

Makovec

Makovec vápniková bombaPripravte si spolu s nami chutný, rýchly a výživný zákusok Makovec.

Právom môžeme nazvať tento zákusok vápnikovou bombou, pretože 100g maku obsahuje až 1400mg vápnika a pri použití ryžového mlieka s vápnikom, ktoré obsahuje v 100ml až 15% ODD vápnika, môže tento zákusok pomôcť v prevencii osteoporózy. Mnohí ľudia ocenia upokojujúce účinky maku a jeho priaznivý vplyv na zdravotný stav vlasov, nechtov a zubov.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia