Jablčný ocot - porazí akné a prekyslenie tela - Bionákupy.sk

Kategórie
 
 
 
 
 

Jablčný ocot - porazí akné a prekyslenie tela

jablčný ocot a jeho účinky

Prečo je obyčajný biely ocot škodlivý?

Obyčajný biely destilovaný ocot sa používa najčastejšie, ale škodí nášmu organizmu. Vzniká kvasením kyslých alkoholických tekutín a kyselina acetónová je známou príčinou tvrdnutia ľadvín, či vzniku vredov na dvanástorniku. Vďaka obsahu kyseliny acetónovej narúša a spomaľuje tráviace procesy. Ničí červené krvinky a dokonca môže viesť k chudokrvnosti. Biely ocot sa dá kúpiť vo všetkých supermarketoch, ale kvalitný jablčný ocot kúpite v zdravých potravinách alebo poctivých eshopoch.

Výhody jablčného octu

Jablčný ocot sa vyrába z čerstvých jabĺk a obsahuje kyselinu maleinovú, ktorá je prirodzenou súčasťou jabĺk a podieľa sa na viacerých tráviacich procesoch. Kyselina maleinová sa v tele dokáže spojiť s alkalickými prvkami a minerálmi na výrobu vnútornej energie. Jablčný ocot má aj veľmi vysoký obsah draslíka, ktorý slúži na dosiahnutie pokoja a telesnej harmónie.

V dávnych dobách sa používal na liečenie rôznych ochorení, napr. prechladnutia, infekcie, alergie, vysoký krvný tlak, atď. Už v roku 400 p. n. l. ho používal Hippokrates kvôli jeho liečebným, čistiacim a energetickým účinkom. Takisto ho používali aj japonskí samuraji a rímski vojaci.

Jablčný ocot je vynikajúci nielen na varenie, zlepšenie zdravia, ale je aj perfektný pomocník v domácnosti. Napriek tomu, že jablčný ocot je kyslý, tak napomáha vyrovnávať úroveň pH v tele, znižuje chronické zápaly a pomáha predchádzať chorobám. 

25  najčastejších použití jablčného octu

Telo a zdravie
 1. Akné, čistenie pokožky - namočte bavlnenú handričku do jablčného octu a vyčistite si ňou tvár. Pomôže aj pri pretrvávajúcom akné.
 2. Bolesť svalov - aplikujte jablčný ocot priamo na boľavý sval alebo zmiešajte 1PL octu s vodou a priložte na postihnuté miesto.
 3. Uštipnutie hmyzom - po uštipnutí hmyzom potrite citlivé miesto jablčným octom.
 4. Inzulínová citlivosť - pravidelné užívanie jablčného octu pomáha udržiavať vyrovnanú hladinu cukru v krvi.
 5. Upchaté nosné dutiny - upchatý nos môže byť veľmi nepríjemný. Vyskúšajte popíjať pohár vody zmiešaný s jablčným octom. Antibakteriálne účinky octu by mali znížiť a potlačiť prejavy prechladnutia.
 6. Zvýšenie energie - vyskúšajte pridať trochu jablčného octu do rannej šťavy alebo smoothie.
 7. Cirkulácia lymfy - pravidelné užívanie zlepšuje imunitu a detoxikuje telo. Stačí 1 čajová lyžička do čaju alebo rannej citrónovej vody.
 8. Tvárové tonikum - zmiešajte 1 polievkovú lyžicu s trochou vody a vatovým tampónom aplikujte na tvár. Pre dosiahnutie výsledkov aplikujte pravidelne raz za deň.
 9. Lupiny - zmiešajte rovnaké množstvo vody a jablčného octu a aplikujte rozprašovačom na vlasy po umytí šampónom. Nechajte pôsobiť 15 minút a opláchnite. Opakujte pár dní, až kým lupiny úplne nezmiznú. Na udržanie výsledkov opakujte raz do týždňa.
 10. Bolesť hrdla - antibakteriálne vlastnosti predurčujú jablčný ocot na liečbu nádchy a prechladnutí. Zmiešajte 1 lyžicu jablčného octu, 1 lyžičku chilli korenia a 3 lyžice medu v pohári s teplou vodou. 
 11. Zápach z úst - zmiešajte 1 lyžicu jablčného octu v pohári s vodou a dobre vykloktajte.
 12. Ošetrenie po oholení - zmiešajte 1 diel vody s 1 dielom jablčného octu a aplikujte na pokožku po oholení.
 13. Candida - jablčný ocot je bohatý na enzýmy, ktoré pomáhajú bojovať s candidou. Užívajte 1 lyžičku dvakrát denne.
 14. Prekyslenie tela - pravidelné užívanie jablčného octu pomáha udržiavať optimálnu hladinu pH v tele.
 15. Pokazený žalúdok - pre rýchle uľavenie žalúdku zmiešajte 2 lyžice jablčného octu, 1 lyžicu zázvoru, 1 lyžicu citrónovej šťavy a 1 pohár perlivej vody a trochu medu na osladenie. Vypite pohár tohto elixíru a pocítite okamžité uvoľnenie.
Domácnosť 
 1. Odstraňovač zápachu - jablčný ocot zabíja baktérie. Pripravte si odstraňovač zápachu zmiešaním 1 dielu vody a 1 dielu jablčného octu. Aplikujte rozprašovačom.
 2. Odpudzovač bĺch - jablčný ocot je vynikajúci prírodný odpudzovač bĺch. Aplikuje priamo alebo rozprašovačom na srsť zvieraťa.
 3. Nadýchané cesto - pridajte trochu jablčného octu do cesta a zákusok bude pekne nadýchaný.
 4. Zapáchajúce oblečenie - pridajte 1/2 hrnčeka jablčného octu do práčky a vyprané oblečenie bude bez nepríjemného zápachu.
 5. Močenie zvierat v byte - ak sa pes vymočí v byte, jednoducho umyte dané miesto jablčným octom a pes sa tam už viac nevymočí.
 6. Mastnota v umývačke - pridajte pár lyžíc do umývačky, aby ste ju zbavili mastnoty počas umývania.
 7. Umývanie ovocia a zeleniny - umyte ovocie alebo zeleninu pomocou roztoku jablčného octu, aby ste sa zbavili škodlivých pesticídov a chemikálií.
 8. Neutralizácia chute - ak ste do jedla omylom pridali veľa štipľavej papriky, pridávajte postupne 1 lyžicu octu až kým sa neobnoví pôvodná chuť jedla.
 9. Domáce „maslové mlieko“ - vymiešajte ryžové mlieko s trochou jablčného octu.
 10. Pasca na ovocné mušky - do misky nalejte trochu jablčného octu a pridajte kvapku prostriedku na riad.
 
 
 
Jablčný ocot z dozretých a kvalitných jabĺk
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia