Keď začnete jesť zázvor každý deň, s vaším telom sa udeje týchto 8 vecí

Kategórie
 
 
 
 
 

Keď začnete jesť zázvor každý deň, s vaším telom sa udeje týchto 8 vecí

zázvor a jeho účinky

V prípade, že zázvor (ďumbier) zatiaľ nie je pravidelnou súčasťou vášho jedálnička, potom vás tento článok presvedčí, aby sa ňou určite čoskoro stal. Pôvodom je zázvor z Číny, no dnes sa rozšíril už do všetkých kútov sveta. Má silné liečivé účinky, výbornú chuť a všestranné využitie. Prezradíme vám, čo sa s vaším telom udeje, ak ho začnete jesť každý deň.

1. Zlepší sa vám trávenie a odstráni nadúvanie

Prevarte pár očistených a nakrájaných kúskov zázvoru vo vode a tú si po vychladnutí oslaďte medom. Tento nápoj pite v priebehu dňa, aby ste si upokojili žalúdok, zlepšili si trávenie a zbavili sa nadúvania či plynatosti čriev.

2. Uľavíte si od ranných nevoľností

O zázvore je známe, že dokáže zmierňovať a odstraňovať ranné nevoľnosti a zvracanie. Týka sa to tak bolestí a kŕčov počas menštruácie, ako aj všeobecných druhov nevoľností z iných príčin.

3. Prečistite si krv a zlepšite jej cirkuláciu

Na odstránenie toxínov a zlepšenie cirkulácie krvi, odšťavte 50 gramov očisteného zázvoru a zrieďte ho s 1,5 až 2 litrami vody. Túto zázvorovú vodu pite v priebehu dňa. Môžete si ju dochutiť aj citrónovou šťavou. Zázvorovú vodu je možné aplikovať aj priamo na pokožku na miesta, ktoré trpia slabým prekrvením ako napríklad chodidlá alebo ruky.

4. Zbavíte sa bolesti hrdla a kašľu

Pridajte zopár kúskov zázvoru do vriacej vody, nechajte vylúhovať a na koniec oslaďte medom a dochuťte citrónom. Tento nápoj pite počas obdobia, keď vás trápi bolesť hrdla, kašeľ alebo upchatý nos.

5. Potlačíte zápaly v tele

Zázvor obsahuje látky gingerosoly, ktoré účinne potláčajú rôzne druhy telesných zápalov, zmierňujú bolesti, opuchy svalov a bolesti kĺbov pri artritíde. Okrem toho vám zázvor pomôže predísť vzniku cukrovky, nadváhy a dokonca i Alzheimerovej choroby.

6. Uľavíte si od bolesti hlavy

Ak trpíte častými bolesťami hlavy alebo migrénami, vyskúšajte zmiešajte štipku čili korenia, čajovú lyžičku sušenej mäty, postrúhaný zázvor a túto zmes zalejte pohárom vriacej vody. Nechajte to vylúhovať 5 až 10 minút, potom čaj sceďte, oslaďte medom a vypite. Zanedlho vaša bolesť hlavy ustúpi alebo sa výrazne zmierni.

7. Predídete rakovine

Viaceré štúdie ukázali, že zázvor efektívne ničí rakovinové bunky vaječníkov, prostaty a niekoľkých ďalších typov rakoviny. Taktiež výrazne znižuje riziko rakoviny hrubého čreva a potláča zápaly čriev.

8. Vyliečite si pálenie záhy a žalúdočný reflux

Nedávna štúdia potvrdila, že zázvor je až 6 krát účinnejší ako lieky na blokovanie nadmernej žalúdočnej kyseliny, ktorá spôsobuje pálenie záhy a môže tiež podporiť vznik žalúdočných vredov a rakoviny žalúdka.

Okrem vyššie uvedených vecí zázvor reguluje krvný cukor, zlepšuje chuť do jedla a stimuluje tvorbu tráviacich štiav. Ak navyše zmiešate zázvor s kurkumou, vytvoríte tým mocný prírodný prostriedok na potláčanie bolestí svalov.

zdroj: domacaliecba.sk

 
 
 
Mletý zázvor a potraviny na výrobu účinných receptov
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia