Koloidné striebro ako všestranný pomocník

Kategórie
 
 
 
 
 

Koloidné striebro ako všestranný pomocník

Čo je koloidné striebro?

Zjednodušene - len rozptýlené mikročastice striebra v destilovanej vode. Tieto častice sú ešte menšie ako veľkosť vírusov a baktérií. Dokážu teda do nich vniknúť a zničiť ich.  Koloidné striebro ničí len bezkyslíkaté mikroorganizmy, teda tie ktoré ku svojmu životu nepotrebujú kyslík. Mikročastice  striebra preniknú do nepriateľských patogénov (vírusov, baktérií, plesní...) a začnú rozkladať ich enzýmy, bez ktorých nemôžu byť. K likvidácii patogénov dochádza počas niekoľko minút.

Patogény sa potom nemôžu stať voči striebru rezistentné ako je tomu často napríklad u bežných antibiotík. Aplikáciu koloidného striebra je možne pri ťažkostiach opakovať.

Koloidné striebro a legislatíva EU

Podľa legislatívy EU je vnútorné užívanie zakázané. Povolené je len vonkajšie aplikovanie.

Vonkajšie použitie koloidného striebra

  • Podpora protizápalových procesov kože
  • Podpora pri bakteriálnych, vírusových a plesňových ochoreniach kože, vlasov, nechtov...
  • Úľava po spálení slnkom
  • Pomoc pri popáleninách, rezných a tržných poraneniach kože
  • Zlepšenie stavu pokožky, zmiernenie svrbenia kože

Aplikácia na pokožku

Veľkej obľube sa koloidné striebro teší v kozmetike, kde sa používa ako pleťová voda. Vhodné je aplikovať pomocou tampónov aj niekoľkokrát denne na vyčistenú pleť. Koloidné striebro pôsobí na problematickú pleť so sklonom ku akné, a svojimi antibakteriálnymi účinkami pomáha čistiť problematickú pleť.

Podobný účinok môžeme pozorovať aj pri aplikácii na kožné plesne a mykózy nôh, ktoré sú stále častejším problémom  mnohých ľudí.

Pomocníkom môže byť pri hojení rán či už u bežného poranenia, alebo pooperačných rán. Vďaka antibakteriálnemu účinku zabraňuje vzniku infekcie. Ďalej je možné ho použiť na pásový opar, bradavice, popáleniny alebo po bodnutí hmyzom.

Sprej do nosa

Nádcha, kašeľ, bolesti v krku... to sú nepríjemné príznaky oslabeného tela, ktoré každoročne neminú väčšinu z nás. Aj pri nich môže byť koloidné striebro skvelým pomocníkom. Pri nádche a prechladnutí aplikujte podľa potreby do nosa pomocou spreja.

Pozitívne ohlasy má koloidné striebro nielen pri bežnej nádche a prechladnutí, ale tiež pri alergickej nádche na jar. Tiež je možno vyplachovať týmto roztokom ústa, keď vás chytí bolesť zubov, alebo sa vám urobí zápal.

Výplachy

Vaginálne problémy sú jedny z najčastejších príčin návštevy u gynekológa. Vo väčšine prípadov ide o kvasinkovú mykózu a liečba býva zdĺhavá a náročná. Aj v tomto prípade je možné aplikovať koloidné striebro  ako podpornú terapiu a to pomocou výplachov a tým zlikvidovať premnoženie kvasiniek v pošve.

Nežiadúce účinky

Pri vonkajšej aplikácii koloidného striebra boli pozorované minimum vedľajších účinkov.  Aj napriek tomu treba dávať pozor, hlavne u osôb s predispozíciou k rôznym alergiám.  Preto je dobré prvú aplikáciu vyskúšať na menšom kúsku pokožky a počkať asi hodinu, či sa neprejaví nejaká alergická reakcia.

Skladovanie

Koloidné striebro si zachováva svoju účinnosť po otvorení približne tri mesiace v závislosti od použitia a koncentrácie. Malo by byť skladované v tmavých sklenených nádobách a v chlade. Nesmie sa však ukladať do chladničky, striebro by mohlo vločkovať. Ochrana pred svetlom je dôležitá z toho dôvodu, aby striebro neoxidovalo, a tak nestrácalo  svoju účinnosť.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia