Koloidné striebro ako zdravá náhrada antibiotík

Kategórie
 
 
 
 
 

Koloidné striebro ako zdravá náhrada antibiotík

využitie koloidného striebra

Striebro je jedným z deväť vzácnych kovov, z ktorých sú zlato a platina najznámejšie. Bielo sa trblietajúce mäkké striebro je prvok s najlepšou elektrickou a termickou vodivosťou a vyskytuje sa dvadsaťkrát častejšie než zlato.

Bolo vždy cenné a veľmi rýchlo začalo byť používané na výrobu šperkov, príborov a mincí. Striebro, nielen vo svojej koloidnej forme, bolo v medicíne používané tisíce rokov. Či už v Číne na akupunktúru, alebo ako stimulačný prostriedok na hojenie kože a iných mäkkých tkanív.

Bolo známe, že voda zostane dlhšie pitná, keď sa uchováva v strieborných nádobách. Antibiotické účinky striebra boli prakticky známe aj našimi predkami. Pred príchodom chladničiek bolo cez leto takmer nemožné uchovávať potraviny dlhšie čerstvé, preto naše babičky pridávali do mlieka striebornú mincu ako ochranu pred skysnutím.

V 19. storočí a začiatkom 20.storočia malo koloidné striebro veľký medicínsky význam, ale postupom času upadalo viac a viac do zabudnutia prostredníctvom moderného vývoja medicíny. Na začiatku nášho storočia bola účinnosť koloidného striebra intenzívne skúmaná veľkým počtom známych vedcov, ktorí zverejňovali svoje výsledky v renomovaných zdravotníckych časopisoch.

Antibiotikum pôsobí vždy len proti jednému malému počtu rozdielnych pôvodcov ochorení a nikdy proti vírusom. Okrem toho je užívanie koloidného striebra takmer bez vedľajších účinkov, zato chemické substancie majú väčšinou mnoho silných vedľajších účinkov. Veľmi dôležitá je skutočnosť, že koloidné striebro je účinné rovnako proti pôvodcom ochorení, ktoré sa proti antibiotikom stali rezistentné. Úspešné potlačenie zápalov a podpora rýchlej liečby pomocou tejto substancie bolo mnohokrát popísané.

Čo je koloid?

Pod pojmom koloid rozumieme systém, v ktorom sú čiastočky veľmi jemne a pravidelne rozdelené, sú z menej než niekoľko tisíc atómov a môžu mať veľkosť až 200 nanometrov(nm). Jeden nm zodpovedá miliardtine metra. Červená krvinka človeka má napr. priemer 7,5 mikrometra (= 7,500 nm). Koloidné striebro vyrobené pomocou generátora je však ešte menšie, je asi 60 000 krát menšie než červená krvinka, alebo baktérie. Je vyrábané bez prísad proteínov, či solí a obsahuje drobné čiastočky striebra, ktoré nie sú vo vode rozpustné, ale suspendované. Jedná sa teda o suspenziu a nie o roztok. Koncentrácia koloidného striebra sa udáva v ppm (parts per milion = častice na milión). Pomocou ppm sa označuje počet účinných častíc na milión častíc suspenzie.

Použitie

Pretože sa veľmi dobre znáša, sú možnosti jeho použitia takmer neobmedzené.

Vonkajšie použitie koloidného striebra

Vonkajšie použitie prichádza do úvahy pri kožných ochoreniach ako je akné, dermatitída, furunkul, kožná rakovina, kožné hubové ochorenia, lupus (kožná tuberkulóza), herpes simplex, herpes zoster (ruža),impetigo, kožné vredy na hlave, psoriasis (lupienka), seborrhea, koprivka, bradavice, plesne, spáleniny, úpal, zápaly, otvorené rezné, alebo tržné rany, poštípanie hmyzom, jazvy.

Používa sa aj na veľmi často rozšírený zápal zakončenia pupočnej šnúry novorodencov. Pri týchto ochoreniach sa najviac osvedčilo prikladanie obväzu napusteného koloidným striebrom, alebo postriekaním v spreji. Terapia môže trvať niekedy tri až osemnásť mesiacov.

Najviac sa osvedčilo prikladanie obväzu alebo kozmetických tampónov napustených koloidným striebrom, prípadne postriekaním na kožu pomocou rozprašovača. Po aplikácii nevystavovať kožu priamemu slnečnému žiareniu. Terapia môže trvať niekedy tri až osemnásť mesiacov.  

Vnútorné použitie koloidného striebra

Vnútorné použitie je účinné proti vírusom, baktériám a plesniam ako sú stafylokoky, streptokoky, parazity, candida, lymská borelióza a iné bakteriálne a vírusové infekcie.

Doporučuje sa tekutinu neprehltnúť okamžite, ale najprv ju ponechať niekoľko sekúnd pod jazykom. Chuť je ľahko kovová. Pri ochoreniach ústnej dutiny je rozumné koloidným striebrom kloktať a vyplachovať. Môže byť použité aj pri zápale spojiviek, alebo iných zápaloch očí ako očné kvapky. Pokiaľ má byť koloidné striebro účinné v hrubom čreve, musí byť užívané pokiaľ možno s väčším množstvom tekutiny, aby nebolo celé resorbované ešte pred tým, než dorazí do hrubého čreva. 

Dávkovanie

  • pri akútnom stave, ako je napr. hnačka, vysoká teplota je dobré užívať 1pl každé 2hod. po dobu 1-2 dní.
  • pri chronickom stave 1pl 2-3x denne dlhodobejšie
  • preventívne 1čl pred spaním
  • deťom do 3rokov sa podávajú polovičné dávky

(pl – polievková lyžica nesmie byť kovová)

Skladovanie

Koloidné striebro si zachováva svoju účinnosť po otvorení približne tri mesiace v závislosti od použitia a koncentrácie. Malo by byť skladované v tmavých sklenených nádobách a v chlade. Nesmie sa však ukladať do chladničky, striebro by mohlo vločkovať. Ochrana pred svetlom je dôležitá z toho dôvodu, aby striebro neoxidovalo, a tak nestrácalo  svoju účinnosť.

Upozornenie: Neužívajte produkt, ak ste alergický na kov!

 

 
 
 
Koloidné striebro 50 ppm od slovenského výrobcu
40
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia