Ľanový olej porazí aj rakovinu!

Kategórie
 
 
 
 
 

Ľanový olej porazí aj rakovinu!

ľanový olej a jeho zdravotné účinky

Ľanový olej je zdravý tuk, ktorý podporuje zdravie a aj chudnutie. Čo viac si môžete priať? Tento zdravý tuk je nadupaný omega 3 a omega 6 mastnými nenasýtenými kyselinami. Jej pozitívne účinky na celé telo musíte spoznať…

Ľanový olej je produktom z ľanových semien. Ľanové semená sú hnedé semienka podobné sezamovým. Tento zdravý produkt má obrovský, pozitívny vplyv na celkové zdravie človeka. Všetci chceme byť zdraví, ale povedzme si úprimne, robíme pre svoje zdravie naozaj všetko čo treba??? Máte dostatok živín v stravovaní, dostatočný pitný režim a cielený pohyb? Ak ste na všetko odpovedali áno, tak ste na najlepšej ceste za dobrým zdravím. Ak ste na všetky otázky nezodpovedali áno, tak tu je pre Vás pripravený práve ľanový olej, ako prvá pomoc pre zvýšenie Vášho zdravia. Samozrejme všetky ostatné body ako – kvalitnú stravu, pitný režim a pohyb postupne vylepšite.

Čo obsahuje ľanový olej?

Tuk, vitamín E, choline (skupina vitamínov B), omega 3 a omega 6 mastné kyseliny

Účinky ľanového oleja – zdravie

 • Silný stimulant imunitného systému
 • Detoxikácia celého tela (bunky, orgány)
 • Ochrana a podpora rastu nových buniek
 • Ničenie rakovinových a nádorových buniek
 • Antiseptické účinky (proti zápalom kĺbov, kože, orgánov…)
 • Eliminuje bolesť hlavy pri migréne
 • Znižuje vysoký cholesterol a vysoký krvný tlak
 • Prečisťuje cievy a organizmus od „zlého“ tuku
 • Riedi krv – proti krvným zrazeninám
 • Prečisťuje a detoxikuje trávenie a hrubé črevo
 • Podporuje trávenie a pravidelnú stolicu
 • Urýchľuje metabolizmus a chudnutie
 • Prečisťuje močové cesty a obličky
 • Normalizuje hladinu cukru v krvi
 • Lieči kožné ochorenia
 • Zmierňuje bolestivú menštruáciu
 • Zlepšuje dýchanie (astma) – ochorenia dýchacieho ústrojenstva
 • Ľanový olej je vhodný aj pre tehotné ženy

Účinky ľanového oleja – chudnutie

Ľanový olej spracovaný za studena je povolenou 100 % prírodnou pomôckou v zdravom chudnutí. Aj napriek tomu, že je to čistý tuk, tak tento tuk je zdravý a zabezpečuje správne fungovanie tela. Pri pravidelnej konzumácií Vám urýchli a podporí nie len chudnutie, ale aj Váš zdravotný stav. Upravuje trávenie, stolicu, hladinu cholesterolu, krvného tlaku, hladinu cukru v krvi a odstraňuje chute na sladké. Čo viac si môžete priať? Zdravý tuk, ktorý podporuje chudnutie a zdravie

Použitie ľanového oleja v praxi

Vonkajšie použitie

Pri kožných problémoch (ekzém, vyrážky, otvorené rany, popáleniny, lupienka) – ľanový olej mazať na poranené miesta 1 – krát za deň a túto liečbu kombinovať aj s vnútorným užívaním.

Vnútorné použitie

Pri nepravidelnej stolici, vysokom tlaku, vysokom cholesterole, pri cukrovke 2. typu, pri onkologických ochoreniach, kardiovaskulárnych ochoreniach, žlčníkových kamoňoch, astme, tráviacich ťažkostiach, kŕčových žilách, bolestivej menštruácií, migréne… Jednoduchá pomoc s ľanovým olejom. 2 krát za deň konzumujte ľanový olej – 1 ČL do jogurtu, tvarohu, kaše alebo do džúsu. Ľanový olej nezohrievajte, nesmie prejsť tepelnou úpravou inak jeho účinok nebude dokonalý.

Onkologickí pacienti

By mali ľanový olej užívať 2 x za deň po 1 PL ľanového oleja pridaného do tvarohu.

Prečo kúpiť ľanový olej od výrobcu Biotuscany?

Hlavnou výhodou je, že jeho lisovanie prebieha vákuovo. To znamená, že počas lisovania ľanu neprichádza čerstvo vylisovaný ľanový olej vôbec do kontaktu so vzduchom. Do fliaš sa plní tak úplne čerstvý panenský olej, ktorý sa ešte nedostal vôbec do kontaktu so vzduchom a nehrozí riziko oxidácie. Ďalšie výhody ľanového oleja od Biotuscany sme spracovali v prehľadnej infografike.

Upozornenie na ľanové oleje, ktoré sú uskladnené pred otvorením v obchode v chladničke

Ak ľanový olej pred otvorením musí byť skladovaný v chladničke, tak to len z dôvodu, že počas lisovania sa ľanový olej dostal do kontaktu so vzduchom a už začal proces oxidácie. To len svedčí o starom postupne lisovania, ktorý znehodnocuje olej. Chlad spomalí proces oxidácie, ale nezastaví. Preto kupujte ľanový olej výhradne taký, ktorý bol lisovaný vákuovo za studena.

Ktorý ľanový olej je najlepší

 

 
 
 
Ľanový olej lisovaný za studena vo vákuu bez oxidácie
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia