Poznáte najzdravší ranný rituál plný antioxidantov? - Bionákupy.sk

Kategórie
 
 
 
 
 

Poznáte najzdravší ranný rituál plný antioxidantov?

benefity pitia citrónovej šťavy

Existuje veľmi veľa ranných rituálov, ktorými ľudia začínajú svoj deň. Ale tento ranný rituál nikdy nevynecháme a odporúčame ho aj vám. V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, prečo je taký prospešný pre naše zdravie, ako si ho čo najlepšie pripraviť a akým chybám sa vyhnúť.

Ranný rituál - pitie vlažnej vody s citrónovou šťavou

Citrónová šťava je obľúbená najmä kvôli tomu, že podporuje telesný metabolizmus. Keďže sa zlepší metabolizmus, tak sa zrýchli spaľovanie tukov a ľahšie sa schudne.

Napriek tomu, že citrónová šťava je kyslá, tak v tele vytvára zásadité pH.

Citrónová šťava je bohatá na vitamíny, minerály a éterické oleje, ktoré zlepšujú imunitu. Už 2 dcl citrónovej šťavy obsahuje až 187% odporúčanej dennej dávky vitamínu C. Navyše je bohatá na horčík, vápnik, draslík a esenciálne minerály.

Benefity pitia vlažnej vody s citrónovou šťavou

 1. Podpora imunity - citrónová šťava podporuje funkcie lymfatického systému. Imunitný systém vyhľadáva a zneškodňuje patogény.

 2. Podpora chudnutia - vitamíny a minerály v citrónovej šťave regulujú hladinu cukru v krvi a tak pomáhajú chudnutiu. Pektín v citrónoch reguluje pocit hladu.

 3. Predchádzanie obličkovým kameňom - draslík zvyšuje v moči obsah citrátov, čo napomáhať predchádzať tvorbe oxalátov, ktoré sú zodpovedné za vznik obličkových kameňov.

 4. Liečba bolestivého akné - citrónová šťava vytvára v tele zásadité pH, čo zabraňuje vzniku akné. Navyše zriedenú citrónovú šťavu môžeme použiť na čistenie pokožky a jemnú masáž.

 5. Liečba prechladnutia - vitamín C v citrónovej šťave pôsobí ako silný antioxidant a navyše citrónová šťava pôsobí silne antibakteriálne.

 6. Úľava od pálenia záhy - pravidelné pitie citrónovej šťavy by malo priniesť zlepšenie stavu pri pálení záhy.

 7. Úľava od bolesti žlčníka - citrónová šťava uľaví aj od bolesti žlčníka.

 8. Predchádzanie infekčným chorobám z jedla - pri konzumácii jedál v exotických krajinách odporúčame pitie citrónovej šťavy ako prevenciu pred tráviacimi problémami.

 9. Posilnenie slabých nechtov - pri zvýšenej lámavosti odporúčame vodný kúpeľ s arganovým olejom.

 10. Úľava od boľavých kĺbov - citrónová šťava znižuje tvorbu a hromadenie kyseliny močovej v kĺboch a tak znižuje prejavy choroby dna.

 11. Zníženie bolesti svalov po cvičení - aby sme sa vyhli svalovke po ťažkom cvičení, tak odporúčame vypiť pohár vody s citrónovou šťavou, ktorá uľaví od bolesti svalov.

Príprava ranného rituálu plného antioxidantov

Najzdravší ranný rituál plný antioxidantov dosiahneme tak, že do pohára si dáme 2 PL citrónovej šťavy a doplníme pohár vlažnou (teplou) vodou. Vypijeme hneď po zobudení, čím naštartujeme naše telo a metabolizmus. Zabezpečíme aj správnu úroveň pH.

Najväčšia chyba pri pití vody s citrónovou šťavou

Najväčšou chybou pri pití citrónovej šťavy je, že väčšina ľudí zoberie pohár studenej vody a do nej primieša citrónovú šťavu. Problémom je, že studená voda má na telo a trávenie utlmujúce účinky. No my potrebujeme ráno naštartovať svoje telo, trávenie a metabolizmus. To môžeme dosiahnuť jedine vlažnou (teplou) vodou.

 
 
 
Citrónová šťava zo Sicílie
 
 

Upozornenie: Všetky informácie o výživových a zdravotných tvrdeniach uvedené na našich stránkach sú len súborom informácií voľne prístupných z domácich a zahraničných informačných zdrojov a za žiadnych okolností nie sú dôkazom o skutočnom pôsobení potraviny, prípadne jej výživových a liečivých účinkoch. Dovoľujeme si vás upozorniť, že všetky informácie na tejto stránke majú informačný charakter a v žiadnom prípade neslúžia ako náhrada liečby predpísanej lekárom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia