Prečo sa oplatí mať v domácnosti soľnú lampu? Objavte jej unikátne čistiace schopnosti

Kategórie
 
 
 
 
 

Prečo sa oplatí mať v domácnosti soľnú lampu? Objavte jej unikátne čistiace schopnosti

solna lampa

V súčasnosti sme neustále bombardovaní škodlivými pozitívnymi iónmi. Pozitívne ióny sú generované rôznymi faktormi vrátane podzemných zdrojov, sieťami elektrických rozvodov, lámp a obrovským nárastom elektrických spotrebičov a elektrických žiaričov (počítač, WI-FI, mobilná sieť). Škodlivé vlny, ktoré tieto siete vytvárajú, môžu zmeniť naše zdravie a narušiť našu duševnú dynamiku, aj keď si to možno neuvedomujeme.

Bohužiaľ, veľa vymožeností moderného života, ako sú elektronické zariadenia a vykurovacie a chladiace systémy, produkujú množstvo pozitívnych iónov, ktoré uvoľňujú do vzduchu, ktorý dýchame, a spôsobujú úplne nevyvážený pomer iónov v ovzduší. To môže prispieť k rozvoju alergií, astmy, stresu, nespavosti a iných porúch spánku, bolesti hlavy a migrény a mnohých ďalších zdravotných problémov u mnohých jednotlivcov.

Soľné lampy ponúkajú praktické a jednoduché riešenie týchto problémov.

Benefity soľnej lampy

Hlavný benefit soľnej lampy je očistenie vnútorného vzduchu. Himalájska soľná lampa funguje ako čistička vzduchu. Keď svieti, lampa vyžaruje negatívne ióny, ktoré bojujú proti kladne nabitým časticiam vo vzduchu, ktoré spôsobujú, že takýto vzduch cítite ako suchý a ťažký. Keď soľná lampa svieti, osvetlený soľný kryštál odstraňuje prirodzene zo vzduchu alergény ako je dym, čiastočky prachu, peľ a iné látky znečisťujúce ovzdušie. Rovnako akoby zriedila pachy, aby sa dýchalo ľahšie. Najmä ľudia s astmou by mali využiť účinky soľnej lampy. Soľná lampa môže svietiť a očisťovať priestor tak dlho ako potrebujete využiť jej očistný účinok. Skvelé sú aj pre ich mäkkú žiarivosť a môžete ich mať v svojom byte aj viac. Môžete ich využiť v spálni pre ľahký spánok a sú perfektné aj ako nočné svetlo pre použitie v kuchyni alebo kúpeľni. Rovnako sú dobrou voľbou aj do detskej izby, kde jednak vylepšia vzduch a zároveň dodajú jemné svetlo, aby sa vaše detičky nebáli.

Okrem zdravotných účinkov vydáva jemné a upokojujúce svetlo. Toto svetlo napomáha relaxácii a meditácii a tiež pomáha energetizovať celé telo.

  • Môžete sa rozlúčiť navždy so stresom, opakujúcimi sa migrénami, pocitmi únavy, nespavosti, nadmernej nervozity a nedostatku koncentrácie. Vďaka kryštálovým soľným lampám sa váš dom stane zdrojom energie, dynamiky a vitality, ktoré vás neustále regenerujú.
  • Ďalšou veľkou výhodou je to, že máte vo svojom dome nielen krásnu soľnú lampu, ale lampu, ktorá má schopnosť detoxikovať EMG. EMG sú elektromagnetické frekvencie emitované z elektroniky a sú považované za nebezpečné pre naše zdravie. Rastúci výskum naznačuje, že vysoké množstvo EMG smogu môže prispieť k chorobám. Teraz, viac ako kedykoľvek predtým, naše telá dostávajú tieto umelé elektromagnetické vlnové dĺžky vo zvýšených množstvách až o 20 krát viac, ako sme zvyknutí. Pomocou himalájskych soľných lámp vo svojom dome môžete pomôcť neutralizovať EMG, mikrovlnné rúry, elektrické rúry, počítače a mobilné telefóny.

Princíp soľnej lampy

Himalájske soľné lampy sú kusy himalájskej soli, ktoré sa ťažia z úpätí Himalájskych hôr, ktoré sa potom opracujú do rôznych tvarov a veľkostí. Potom je do spodného stredu horniny vyvŕtaná diera, kde je vložená žiarovka, alebo miesto pre kahanec. Keď sa hornina zahrieva teplom žiarovky, alebo horiaceho kahanca, soľ prirodzene vyžaruje negatívne ióny, ktoré pomáhajú očistiť vzduch vo vašom dome, alebo byte tým, že sa viažu s pozitívnymi iónmi znečisťujúcich látok, ako je prach, peľ, pach, cigaretový dym a iné alergény. Tieto novo viazané ióny potom „padajú“ na podlahu, mimo vašej cirkulácie vzduchu, čím vytvárajú prostredie pre zdravšie dýchanie. Himalájske soľné lampy pomáhajú takto v boji proti elektromagnetickému smogu, ktorý vyžarujú rôzne elektronické zariadenia v domácnosti, ako počítače a televízory. Každá lampa vyžaruje príjemnú oranžovú žiaru, ktorá vytvára priestor vo vašej domácnosti na oázu relaxu a pokoja.

pozitívne a negatívne ióny

Ako správne používať soľnú lampu

Možno vás prekvapí, že lampy samotné nevytvárajú negatívne ióny. Aj keď soľ je hygroskopická, čo znamená, že priťahuje vlhkosť, lampa nebude produkovať negatívne ióny, kým sa nezohrieva. Je to práve odparovanie vlhkosti zo soli, ktoré dodáva soľným lampám ich zdravotné výhody.

  • Kryštálová soľ, ktorá tvorí každú z týchto svietidiel, ktoré sú jedinečné vo forme a farbe, sa vytvorila pred dvesto miliónmi rokov. Každá žila a mramorovaná plocha je zázrak prírody. Pestrá krása týchto svietidiel je rovnako prínosná. Keď sú zapnuté, lampy vydávajú jemné svetlo, ktoré priťahuje naše oči a upokojuje nervový systém. Preto sú skvelé na zmiernenie stresu a sú ideálnou pomôckou aj pri meditačných a relaxačných postupoch.
  • Kryštálové soľné lampy je možné použiť na pracovisku, v spálni, v detskej izbe, pracovni, pri meditácii alebo v obývacej izbe. 
  • Horníci, ktorí pracujú hlboko pod zemským povrchom v himalájskych soľných baniach, zriedka trpia alergiami, astmou a inými respiračnými ochoreniami. Je to preto, lebo trávia svoje dni v prostredí nasýtenom negatívnymi iónmi, ktoré sa prirodzene uvoľňujú z Himalájskej soli.
  • Ak chcete najúčinnejšie používať himalájsku soľnú lampu, nechajte ju svietiť čo najčastejšie. Ak budete mať viac ako jednu soľnú lampu v každej izbe alebo v miestnostiach, kde sa najviac vyskytujete, dosiahnete najlepšie výsledky.
  • Tiež ak liečite sezónne alergie, najlepšie je udržiavať lampu zasvietenú celý deň a zatvárať dvere a okná spálne, aby sa negatívne ióny mohli vytvárať a cirkulovať v celej miestnosti.
  • Himalájske soľné lampy vydržia dlho. Ak máte soľnú lampu na elektriku, stačí vymeniť žiarovku, alebo v prípade, že máte lampu na kahanec, vymeniť ho za nový, zapáliť  a môžete pokračovať.
  • Soľnú lampu stačí občas iba jemne utrieť od prachu, nedávajte ju pod vodu, alebo neponárajte do vody. Je to soľ a ako taká sa rozpustí.

Všetky problémy vášho života nebudú vyriešené himalájskou soľnou lampou. Ale po pár týždňoch používania vo vašom dome by ste si mali všimnúť jej priaznivý účinok.

Akú veľkosť soľnej lampy vybrať

Veľkosť soľnej lampy odporúčame vyberať podľa rozlohy miestnosti, v ktorej ju chcete mať umiestnenú. Samozrejme platí, čím väčšia soľná lampa (alebo tiež, čím viac soľných lámp), tým väčšou mierou bude vzduch presýtený blahodarným liečivým ozónom. Pokiaľ teda očakávate od lampy intenzívny liečebný účinok, voľte tie najväčšie soľné lampy, alebo si kúpte viac menších soľných lámp, ktoré prispejú aj k zútulneniu priestoru. Ak sa vám viac páčia lampy, ktoré majú nejaký tvar (guľa, pyramída či ohnivá misa), tak radšej voľte viacero lámp do väčších izieb.

Plocha miestnosti Odporúčaná hmotnosť soľnej lampy
5 – 10 m² 1 – 3 kg
11 – 15 m² 4 – 6 kg
16 - 20 m² 6 – 8 kg
20 a viac m² 8 – 10 kg

Prejsť na výber veľkosti soľnej lampy

Ako sa starať o soľnú lampu

Na soľnú lampu alebo svietnik sa usadzuje prach ako na každú inú dekoráciu umiestnenú v byte, a preto je potrebné ju čas od času prachu zbaviť. Môžete k tomu použiť vysávač s jemným štetinovým nadstavcom alebo lampu môžete utrieť vlhkou handričkou. Nezabudnite pred každým čistením vytiahnuť lampu zo zásuvky. A pokiaľ si kladiete otázku, ako dlho taká soľná lampa vydrží, než sa z nej všetky pozitívne účinky „vyparia“, tak vás môžeme uistiť, že dlho. Odparovanie soli totiž prebieha na iónovej úrovni a soľná lampa umiestnená vo vhodných podmienkach, tak vydrží aj niekoľko desaťročí.

 
 
 
Soľné lampy z našej ponuky
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia