Blog

Kategórie
 
 
 
 
 

TOP 5 najškodlivejších látok v kozmetike

TOP 5 najškodlivejších látok v kozmetikePripravili sme pre vás rýchleho a prehľadného poradcu v zložení kozmetiky.

Nakoľko je pokožka najväčším orgánom ľudského tela, tak sa nedajte oklamať marketingom a doprajte svojej pokožke výhradne prírodné zložky. Ak niektorú z nasledujúcich látok uvidíte v zložení kozmetiky, tak si ju určite nekupujte, pretože dlhodobým používaním môžete vážne ohroziť svoje zdravie.

 
 

Kávový grunt porazí slizniaky a zápachy

praženie mandlíMilovníci kávy určite poznajú grunt – zvyšky mletej kávy po jej uvarení.

Väčšina ľudí grunt vyhadzuje do koša, ale to je chyba. Grunt totižto nájde uplatnenie nielen v domácnosti, záhrade, ale pomôže aj v boji proti celulitíde.

Grunt dobre vysušte a uskladňujte ho najlepšie v sklenenom uzatvárateľnom pohári.

 
 

Odhalili sme detailné zloženie konopného semienka a oleja

detailné zloženie konopného semienkaPozrite sa, čo všetko obsahuje zatracované konopné semienko. Budete určite prekvapení aké množstvo výživných látok obsahuje malé konopné semienko.

Konopné semienko obsahuje 35 % oleja, 24% bielkovín, 27% sacharidov, 5% popolovín, stráviteľnú vlákninu v množstve 5%, celkovú diétnu vlákninu v obsahu 27% s energiou 2200 kJ / 100g.

 
 

Koloidné striebro ako všetranný pomocník

koloidne striebroPod pojmom koloid rozumieme systém, v ktorom sú čiastočky veľmi jemne a pravidelne rozdelené, sú z menej než niekoľko tisíc atómov a môžu mať veľkosť až 200 nanometrov(nm).

Vonkajšie použitie prichádza do úvahy pri kožných ochoreniach ako je akné, dermatitída, furunkul, kožná rakovina, kožné hubové ochorenia, lupus (kožná tuberkulóza), herpes simplex, herpes zoster (ruža),impetigo, kožné vredy na hlave, psoriasis (lupienka), seborrhea, koprivka, bradavice, plesne, spáleniny, úpal, zápaly, otvorené rezné, alebo tržné rany, poštípanie hmyzom, jazvy.

 
 

Neuveriteľné zdravotné benefity konope siatej

benefity konope siatejKonope siate (Cannabis sativa) je extrémne nezvyčajná rastlina, pretože rôznorodosť využitia je ohromná.

Konope môže byť použitá na výrobu až 25000 produktov v rôznych odvetviach, napr. potraviny, osobná starostlivosť, textil, papier, plasty alebo konštrukčné materiály. Konopné semienka sú vlastne orechy a sú veľmi bohaté na obsah tukov, bielkovín a minerálov. Semienka sa konzumujú zvyčajne až po odstránení tvrdej škrupiny

 
 

Ľanový olej porazí aj rakovinu!

účinky ľanového olejaĽanový olej je zdravý tuk, ktorý podporuje zdravie a aj chudnutie. Čo viac si môžete priať? Tento zdravý tuk je nadupaný omega 3 a omega 6 mastnými nenasýtenými kyselinami. Jej pozitívne účinky na celé telo musíte spoznať…

Ľanový olej je produktom z ľanových semien. Ľanové semená sú hnedé semienka podobné sezamovým. Tento zdravý produkt má obrovský, pozitívny vplyv na celkové zdravie človeka. Všetci chceme byť zdraví, ale povedzme si úprimne, robíme pre svoje zdravie naozaj všetko čo treba??? Máte dostatok živín v stravovaní, dostatočný pitný režim a cielený pohyb? Ak ste na všetko odpovedali áno, tak ste na najlepšej ceste za dobrým zdravím.

 
 

Zelený jačmeň posilní imunitu a ochráni Vás pred jesennou chrípkou!

zelený jačmeň posilní imunituV tejto uponáhľanej dobe si musíme potrebné minerály, vitamíny, stopové prvky a všetky zdraviu prospešné látky dopĺňať inak. Ideálnym riešením sú zelené potraviny.

Príroda je bohatým zdrojom prirodzených liečiv pre naše telo. Vieme v nej nájsť potrebné vitamíny a minerály, ktoré nám napomáhajú k lepšiemu fungovaniu nášho organizmu.

Existujú však rastliny, ktoré majú extrémne vysoký obsah vitamínov a nesmierne pozitívny vplyv pre naše telo. Presne takým je aj zelený jačmeň. Fenomén jačmeňa sa objavuje z dôvodu zhoršujúcich sa životných podmienok a nezdravého životného štýlu. 

 
 

Džem bez cukru - existuje vôbec? Prinášame aj nemožné!

džem bez cukruVäčšina džemov bežne predávaných v supermarkete má veľmi dlhé zloženie a je veľmi vzdialené od zdravého zloženia.

Takéto džemy (marmelády a lekváre) sú plné cukru, umelých sladidiel, konzervantov a umelých dochucovadiel. Navyše podiel ovocia v takýchto džemoch je mizivý a často ide len o veľmi drahú nátierku s minimálnym podielom ovocia.

Predstavujeme revolučné džemy TOP BIO, ktoré sú úplne bez cukru a dokonca pri ich príprave sa neprekročí teplota 50°C, čo znamená, že všetky enzýmy, vitamíny a minerály sú zachované a nepoškodené.

 
 

Len pre skutočných hrdinov! Ako začať s otužovaním vodou?

ako začať s otužovaním vodouPrvé umývanie v kúpeľni má byť dosť teplé a druhé práve tak studené.

Ale opäť treba brať zreteľ na zvyklosť tela. Chúlostiví ľudia si musia pomaly zvykať na studenú vodu. A teraz sa iste pýtate, ako postupovať, keď sme doteraz používali len teplú vodu. Pamätajme si, že máme jednať čo najopatrnejšie.

 
 

Kváskový chlieb ochráni pred celiakiou

kváskový chliebDlhodobá fermentácia cesta trvajúca niekoľko desiatok hodín, zasiahne do štruktúry sacharidov, vlákniny, ale aj bielkovín. Vytvorí sa v ňom trochu kyseliny mliečnej, ktorá ochráni baktérie mliečneho kvasenia pred tepelným šokom, čo priaznivo ovplyvní mikroflóru v čreve.

Výroba kváskového chleba je síce náročnejšia na prípravu, ale výsledok vášmu zdraviu veľmi prospeje. Okrem hrubo mletej ražnej múky, ktorá je na jeho prípravu najvhodnejšia je možné do neho pridávať ešte rôzne iné semienka a oriešky, napr. ľanové semeno, vlašské orechy, sezam, slnečnicu a podobne.

 
 

Otužovanie počas cvičenia. Ako na to?

ako začať s otužovaním počas cvičeniaVo veľkých mestách je najvhodnejším časom na cvičenie ráno. Najmä v lete behom dňa totiž vzduchom vplyvom slnka stráca istú časť svojho kyslíka.

Každý, kto je „ranným vtáčaťom“ poznal nevýslovne posilňujúci vplyv ranného vzduchu. Slnko ešte nepôsobí a všetko dýcha neopísateľným blaženým pocitom sviežosti. Občerstvujúci chlad ranného vzduchu, plného kyslíka a životných prvkov má posilňujúci účinok na organizmus. 

 
 

9 prírodných receptov na zápchu s rýchlym nástupom účinku

prírodné recepty na zápchuZápcha je zdravotný problém, ktorý každého z nás už potrápil. Príčiny môžu byť rôzne – od ochorení ako syndróm dráždivého čreva až po Parkinsonovu chorobu. Častejšie než následok nejakého ochorenia je zápcha spôsobená nesprávnym stravovaním.

Napríklad, nadmerná konzumácia mliečnych výrobkov alebo nedostatočný príjem tekutín môžu spôsobiť upchatie potravy v črevách. Rovnako sa na tom podieľa aj sedavý spôsob života. V takýchto prípadoch ľudia hneď siahnu po preháňadlách a ich časté užívanie môže prispieť k zhoršenej funkčnosti vašich čriev.

 
 

Kakaové bôby, pravá chuť kakaa. Pre labužníkov ako stvorené!

kakaové bôby CriolloKakaové bôby sú základnou surovinou na výrobu čokolády a pôvodní obyvatelia pralesa ich nazývajú aj "pokrm bohov".

Obsahujú obrovské množstvo flavonoidov, dokonca viac ako čučoriedky a červené víno.Sú vynikajúcim zdrojom antioxidantov, vitamínov a minerálov. Obsahujú viac než 300 chemických zlúčenín, ktoré sú prospešné pre telo, vrátane antistresových a antidepresívnych zlúčenín (serotonín, anadamid, dopamín a tryptofan).

 
 

Viete, ktoré sú 3 najzdravšie oleje na varenie?

najzdravšie oleje na varenieVybrať si olej na varenie je dnes pomerne ťažká úloha. V regáloch supermarketoch sa ich nachádzajú doslova desiatky a každý o sebe tvrdí, že je ten najlepší.

Výber je o to ťažší, keď sa na vás z rôznych zdrojov valia neraz konfliktné informácie o zdravotných prínosoch, respektíve rizikách jednotlivých druhov olejov. Aby sme vám toto rozhodovanie uľahčili, pripravili sme pre vás stručný prehľad obsahujúci 3 oleje, ktoré sú na varenie tie najvhodnejšie.

 
 

Konopný olej v boji proti kožným ochoreniam

konopný olej v boji proti kožným ochoreniamKonopný olej sa získava mechanickým lisovaním konopných semienok za studena. Olej vyniká svojou lahodnou chuťou a vyváženým nutričným profilom s extra vysokým obsahom esenciálnych mastných kyselín.

Konopný olej zvyšuje hladinu omega-6 mastnej kyseliny gama-linolénovej v krvnom sére, čím je predurčený na pomoc pri kožných ochoreniach. Vedecké štúdie potvrdili, že esenciálne mastné kyseliny pomáhajú pri chronických alergických a zápalových ochoreniach kože, napr. atopický ekzém, seboroická dermatitída, akné, mykóza, zapálená alebo zaparená pokožka.

 
 

Čučoriedky ako antioxidantová bomba

čučoriedky ako antioxidantová bombaZabudnime na exotické acai a stavme na oveľa výživnejšiu antioxidantovú bombu - čučoriedky.

Čučoriedky majú vynikajúce účinky na zrak a krvný obeh vďaka obsahu vitamínu A a antokyánov, multifunkčných látok, ktoré posilňujú kapilárne steny.

Vďaka vysokému obsahu železa sú čučoriedky účinným bojovníkom proti chudokrvnosti.

 
 

Granátové jablko ochráni pred srdcovo-cievnymi chorobami

granátové jablko ochráni pred srdcovo-cievnymi chorobamiOd starovekej Perzie až po Himaláje sa trpké granátové jablká spomínajú niekoľkokrát aj v Biblii. Sú jedným z najpopulárnejších a najviac pestovaných ovocí v súčasnosti.

Už veľmi dlho sú známe aj ich zdravotné benefity. Benefity granátového jablka sú dlho známe v tradičnej čínskej medicíne, ale aj v ajurvéde. Tieto tradičné medicíny ich využívajú k liečbe tráviacich ťažkostí, k zlepšeniu funkcie obličiek, srdca, nervovej sústavy, ničeniu črevných parazitov, či liečbe zápalov.

 
 

Keď začnete jesť zázvor každý deň, s vaším telom sa udeje týchto 8 vecí

zázvor a jeho účinkyV prípade, že zázvor (ďumbier) zatiaľ nie je pravidelnou súčasťou vášho jedálnička, potom vás tento článok presvedčí, aby sa ňou určite čoskoro stal.

Pôvodom je zázvor z Číny, no dnes sa rozšíril už do všetkých kútov sveta. Má silné liečivé účinky, výbornú chuť a všestranné využitie. Prezradíme vám, čo sa s vaším telom udeje, ak ho začnete jesť každý deň.

 
 

Domáci lacný a účinný prací gél

domáci prací gélPripravte si s nami vlastnoručne vyrobený domáci prací gél. Tento gél je šetrný k životnému prostrediu, je lacný a účinný. Vhodný na akékoľvek oblečenie.

ROZPOČET NA VÝROBU DOMÁCEHO PRACIEHO GÉLU

mydlo – 1,65€
sóda na pranie – 0,9€
spolu – 2,55€ – vystačí na cca. 28 praní

 
 

Zdravé raňajky bez kravského mlieka. Pili ste už rastlinné mlieko?

rastlinné mliekoNEVYVÁŽENÉ RAŇAJKY, KTORÉ SÚ BOHATÉ NA JEDNODUCHÉ CUKRY, NASÝTENÉ TUKY A ĎALŠIE POTRAVINY, KTORÉ NIE SÚ ĽAHKO STRÁVITEĽNÉ MÔŽU SPÔSOBIŤ V DLHODOBOM HORIZONTE PROBLÉMY.

Ponúkame vám niekoľko inšpirácií pre zdravé raňajky s výrobkami od spoločnosti La Finestra sul Cielo. Každý by si mal vedieť vytvoriť správnu kombináciu mikroživín potrebných pre svoje telo. Dôležité je chcieť urobiť zmenu v tradičných raňajkách a trochu experimentovať.

 
 

Poznáte najzdravší ranný rituál plný antioxidantov?

citrónová šťavaExistuje veľmi veľa ranných rituálov, ktorými ľudia začínajú svoj deň. Ale tento ranný rituál nikdy nevynecháme a odporúčame ho aj vám.

V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, prečo je taký prospešný pre naše zdravie, ako si ho čo najlepšie pripraviť a akým chybám sa vyhnúť.

O citrónoch sa toho už napísalo dosť, takže ich blahodárne účinky a využitie pozná väčšina z Vás. Existujú stovky domácich receptov, no momentálne je hitom, piť ráno po prebudení vlažnú vodu so šťavou z citróna.

 
 

Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty

arganový olej z MarokaArganový olej obsahuje veľa vitamínu E a tak prirodzene chráni pokožku tváre, krku, rúk, dekoltu a nôh pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

Pár kvapiek oleja ochráni pokožku tváre, krku a dekoltu pred všetkými nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej pleť posilňuje a vyživuje. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni jej predčasnému starnutiu. Unavenej pleti dodá energiu a rozžiari ju.

Odporúča sa používať na rôzne jazvy, rany po akné, ekzémy a ako prevencia strií pre tehotné ženy, pretože podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. 

 
 

Cibuľa ako významné probiotiká

cibuľa ako významné probiotikáCIBUĽA MÁ PREKVAPIVO VYSOKÝ OBSAH POLYFENOLOV, KTORÉ HRAJÚ DÔLEŽITÚ ÚLOHU V PREVENCII A ZNÍŽENÍ POSTUPU CUKROVKY, RAKOVINY, NEURODEGENERATÍVNYCH A KARDIOVASKULÁRNYCH OCHORENÍ.

Polyfenoly sú významné probiotikum, zvyšujú pomer prospešných baktérií v črevách, ktoré sú dôležité pre celkové zdravie, ideálnu váhu a prevenciu chorôb.

Cibuľa obsahuje viac polyfenolov ako cesnak alebo pór a je najlepším zdrojom flavonoidov, hlavne quercetínu

 
 

Citrónová šťava zo Sicílie ušetrí až 70% nákladov na citróny

citrónová šťava
Naša bio citrónová šťava 250ml obsahuje citróny v hodnote cca. 6 Eur, ktoré boli krásne dozreté, zbierané a lisované priamo v Taliansku na Sicílii.

O citrónoch sa toho už napísalo dosť, takže ich blahodárne účinky a využitie pozná väčšina z Vás. Existujú stovky domácich receptov, no momentálne je hitom, piť ráno po prebudení vlažnú vodu so šťavou z citróna.

 
 

Základná príčina rakoviny bola odhalená

základná príčina rakovinyZabudnutý objav nemeckého držiteľa Nobelovej ceny v roku 1931

Základná príčina rakoviny bola oficiálne objavená pred rokom 1923 a jej objaviteľ za to dostal Nobelovu cenu za medicínu. Vie o tom len malý počet ľudí na svete, pretože táto pravda je pred verejnosťou, bohužiaľ, skrývaná.

MUDr. Warburg objavil, že nádorové bunky sú anaeróbne (nevdychujú kyslík) a že nemôžu prežiť v prítomnosti vysokých koncentrácií kyslíka.

 
 

Melón - hydratuje a zlepšuje koncentráciu

červený melón hydratuje a zlepšuje koncentráciuK letu patria melóny a dokážu nás nielen dobre schladiť, ale dokonca nám môžu pomôcť aj pri rôznych zdravotných problémoch.

Nemusíme sa ani báť, že po skonzumovaní väčšieho množstva melóna by sme mohli pribrať.

Pozrime sa na výživové hodnoty červeného melóna. Jedna šálka nakrájaného melóna obsahuje 42 kalórií, 11g sacharidov, 0g tuku a 1g vlákniny.

V jednej šálke sa nachádza denná dávka 21% vitamínu C, 17% vitamínu A a 2% železa. Melón obsahuje látky ako tiamín, niacín, fosfor, horčík, draslík a lykopén.

 
 

Bio káva, ktorá nakopne a neublíži

káva bez vedľajších účinkov kofeínuStalo sa vám niekedy, že po vypití kávy vás začal bolieť žalúdok, mali ste problémy s trávením, či dokonca začala páliť záha?

Ak áno, tak určite ste kávu museli nedobrovoľne obmedziť.

Kofeín a ďalšie chemikálie kyslej povahy, ktoré vznikajú pražením kávy, môžu po konzumácii spôsobovať nežiadúce účinky, ktoré sa môžu prejaviť trasom, arytmiou srdca, náhlou žalúdočnou nevoľnosťou, až pocitu na zvracanie, potením alebo aj bolesťou hlavy. 

 
 

Ryža natural má úžasné protizápalové vlastnosti

ryža natural má úžasné protizápalové vlastnostiVedeli ste, že biela ryža pred príchodom na stôl sa lúpe, bieli, brúsi, leští a zasklieva?

Medzi bielou a natural ryžou je obrovský rozdiel vo výživovej hodnote. 

Pozrime sa na výživové hodnoty bielej ryže. Obsahuje minimum bielkovín a tukov, jej biochemická štruktúra je podobná jednoduchým cukrom. Na telo má podobný účinok ako výrobky z bielej múky.

 
 

Špalda - doplní energiu celému telu

špalda doplní energiu celému teluLepok špaldy je ľahšie stráviteľný ako lepok pšenice.

Obsahuje viac minerálnych látok, vitamínov skupiny B a je lepšie stráviteľná ako bežná pšenica. 

Vláknina v špaldovom zrne na seba viaže škodlivé látky z organizmu a tým pôsobí ako prevencia proti vážnym ochoreniam. 

 
 

Jablčný ocot - porazí akné a prekyslenie tela

jablčný ocot a jeho účinky na teloZnižuje chronické zápaly a pomáha predchádzať chorobám. 

Jablčný ocot je vynikajúci nielen na varenie, zlepšenie zdravia, ale je aj perfektný pomocník v domácnosti.

V dávnych dobách sa používal na liečenie rôznych ochorení, napr. prechladnutia, infekcie, alergie, vysoký krvný tlak, atď. Už v roku 400 p. n. l. ho používal Hippokrates kvôli jeho liečebným, čistiacim a energetickým účinkom. Takisto ho používali aj japonskí samuraji a rímski vojaci.

 
 

Reishi - kráľovná liečivých rastlín

reishi ganoderma lucidumPorazte civilizačné choroby s kráľovnou liečivých rastlín.

V Číne už po tisíc rokov považujú hubu Ganoderma (lat. Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka lesklá, japonsky Reishi, čínsky Ling-zhi) za vynikajúcu liečivú rastlinu. Je prvým tzv. „potravinovým doplnkom“ s liečivými účinkami, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky ani pri dlhodobom užívaní.

 
 

Gluten Free Expo Trenčín 2017

gluten free expo trenčínBezlepková udalosť roka 2017

Dňa 28. - 29. apríla 2017 sa uskutoční prvá výstava bezlepkových a prirodzene bezlepkových výrobkov na Slovensku.

Gluten Free Expo prináša 1. ročník medzinárodnej prezentačnej a predajnej výstavy s kongresom pre celiatikov a všetkých, ktorých zaujímajú nové trendy v potravinách, výrobky bez lepku a prirodzene bezlepkové výrobky.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia