Kategórie
 
 
 

Bez bieleho cukru

Bez laktózy

Bez konzervantov

Bez palmového oleja

 
 

Poštovné zdarma nad 25 €

Doprava zadarmo

Darček k objednávke

Darček k objednávke

Zľava po zaregistrovaní

Zľava po zaregistrovaní

Zľava za platbu kartou

Zľava za platbu vopred

 
 
 
 

Dulse z Atlantiku BIO 50g La Finestra

Morská riasa Dulse z Atlantiku je populárnym občerstvením na Islande a v Írsku. Výhodou je nízky obsah kalórií a výborný zdroj minerálov.
Kód produktu:1DULSBIO
Dodacia lehota
Produkt si môžete rezervovať kliknutím na zaslať otázku.
Dostupnosť: Na objednávku - u vás do 14 dní
Vaša cena:: 7,90 €

Európania jedia morskú riasu Dulse už 1500 rokov. Prví farmári na Islande a v Írsku zbierali Dulse a zdobili ňou inak nevýrazné jedlá. Počas gréckej ríše sa morské riasy bežne používali ako liek. Teraz vieme, že starodávna riasa je plná vitamínov, minerálov, bielkovín a vlákniny a prináša mnoho benefitov.

Surová Dulse je lahodná a chutí ako oceán. Pripomína listový červený šalát a rastie voľne na pobreží čistých vôd Atlantiku. Zbiera sa ručne počas odlivu od skorého leta do jesene. Následne prebieha šetrné sušenie. Po zbere putuje do domácností na celom svete.

Ak sa najbližšie vrátite z práce a budete mať chuť na zdravé jedlo na večeru, riasa Dulse je ideálna pre ľahko stráviteľné jedlá. Počas prípravy riasu poriadne umyte a namočte do vody s trochou soli na 5 minút. Varí sa približne 30 - 40 minút. Dobre namočené Dulse zväčší svoju váhu až štvornásobne. Výborné sa hodí aj surová do šalátov alebo varená do polievok. Nám chutí najviac v zelenine, strukovinách, tofu a seitane. Ak chcete dosiahnuť chuť podobnú slanine, smažte riasu Dulse na stredne vysokej teplote až do chrumkava. Vychutnávajte s chlebíkom a hlávkovým šalátom, paradajkou a rastlinnou majonézou.

  • Odporúčané užívanie: 3g surovej riasy na osobu
  • Zloženie: riasy Dulse*   = * z biologického poľnohospodárstva
  • Alergény: Môže obsahovať stopy sóje, zŕn obsahujúcich lepok, časti mäkkýšov a kôrovcov.
  • Hmotnosť: 50g
  • Skladovanie: Skladujte na suchom a tmavom mieste. Balené v znovu uzatvárateľnom sáčku.
  • Krajina pôvodu: Poľnohospodárstvo EU

TIP: Chceli by ste radšej mleté Dulse? Odporúčame zomlieť po malých kúskoch Dulse v kávovom mlynčeku alebo na obilnom mlynčeku značky Komo.

“Za kvalitnými produktami hľadajte osobný prístup, nie certifikáty - tie sú len bonusom.”

Myšlienkou rodinného eshopu bionakupy.sk je žiť udržateľne s úctou k prírode a ponúknuť zákazníkom z každého rožka troška. Všetky produkty prešli skrz naše ruky i domácnosť. Výrobcov osobne poznáme a ak sa nám produkt nepozdáva, miesto na našom eshope si nenájde. Ak hľadáte aj produkty predávané s láskou, s BIO nákupmi jednoducho nie je o čom.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia