Kategórie
 
 
 

Poštovné zdarma nad 25 €

Doprava už od 2,4 €

Darček k objednávke

Darček k objednávke

Zľava po zaregistrovaní

Zľava po zaregistrovaní

Zľava za platbu kartou

Zľava za platbu vopred

 
 
 
 

Soľný svietnik neopracovaný 1kg La Finestra

Jeho prednosťou sú najmä ionizačné vlastnosti, ktoré zlepšujú ovzdušie v miestnosti a tiež prispieva ku zmierneniu niektorých zdravotných problémov.
Kód produktu:1LAMLUMI
Dodacia lehota
Produkt si môžete rezervovať kliknutím na zaslať otázku.
Dostupnosť: Na objednávku - u vás do 14 dní
Vaša cena:: 2,49 € bez DPH
2,99 € s DPH

Soľné svietniky sú vlastne bloky kryštálov soli, ktoré vznikli už pred 250 miliónmi rokov. Ťažia sa stovky metrov pod zemou v oblasti juhozápadných Himalájí v Pakistane. Opracovanie týchto blokov soli prebieha výhradne ručne. Aj preto je každý náš soľný svietnik originál a nikde inde na svete nenájdete presne taký istý, aký máte doma. Každý kryštál soli má totiž iný a originálny tvar, vnútornú štruktúru, ako aj farebný odtieň od bledoružovej po tmavočervenú.

Zdravotné benefity soľného svietnika

Soľnéý svietnik vylučuje do vzduchu čiastočky soli. Zahriatím kryštálu (zapálením sviečky) dochádza ku lepšiemu uvoľňovaniu soli do vzduchu. Takýto vzduch má potom posilňujúce a aktivizujúce účinky na ľudský organizmus a zlepšuje celkovú kvalitu vzduchu, ktorý v miestnosti dýchame.

 • uvoľňuje dýchacie cesty
 • napomáha látkovej výmene
 • je vhodná pre alergikov a astmatikov
 • upravuje krvný tlak
 • blahodarne pôsobí na aktivizáciu svalovej hmoty
 • pozitívne vplývajú na deti, ktoré bojujú s nespavosťou alebo hyperaktivitou
 • prospieva nervovej sústave
 • pomáha pri problémoch so spánkom
 • zlepšuje stav lupienky a ekzémov
 • pomáha pri nachladnutí a chrípke
 • zlepšuje imunitu

Soľný svietnik ako ionizátor vzduchu

Soľný svietnik uvoľňuje do vzduchu kryštály soli a tak plní funkciu ionizátora vzduchu. Uvoľňuje negatívne ióny vzduchu, ktoré vyvažujú škodlivé pozitívne ióny, ktoré sa v našich domácnostiach vyskytujú vo zvýšenej miere, v dôsledku používania elektrospotrebičov. Je to dané prirodzenými vlastnosťami soli, ktoré boli dokázané už pred mnohými rokmi. Vďaka vysokému efektu ionizácie sa zlepšuje ovzdušie a prostredie v interiéri. Negatívne ióny v ovzduší blahodárne vplývajú na správnu funkciu dýchacieho systému a pokožku. O svietnik sa však treba starať a pravidelne ho vlhčiť, aby sa soľ uvoľňovala do ovzdušia lepšie.

Upozornenie: Soľný kryštál môže v chladných a vlhkých miestnostiach zvlhnúť, preto používajte svietnik iba v suchých miestnostiach s izbovou teplotou.

Čistá hmotnosť kryštálu soli: min. 1kg

Do soľného svietnika môžete používať bežné čajové sviečky. Môžete použiť aj rôzne voňavé čajové sviečky a tak si urobiť príjemné chvíle ešte príjemnejšie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia