TOP 5 najškodlivejších látok v kozmetike

Kategórie
 
 
 
 
 

TOP 5 najškodlivejších látok v kozmetike

TOP 5 najškodlivejších látok v kozmetike

Pripravili sme pre vás rýchleho a prehľadného poradcu v zložení kozmetiky.

Nakoľko je pokožka najväčším orgánom ľudského tela, tak sa nedajte oklamať marketingom a doprajte svojej pokožke výhradne prírodné zložky. Ak niektorú z nasledujúcich látok uvidíte v zložení kozmetiky, tak si ju určite nekupujte, pretože dlhodobým používaním môžete vážne ohroziť svoje zdravie.

Rebríček TOP 5 najškodlivejších látok:

 1. BRONOPOL

Táto látka je toxická pre pokožku, pľúca a imunitný systém a dráždivá pre oči, kožu a pľúca. Z bronopolu sa môže začať uvoľňovať formaldehyd a nitrozamíny (spôsobujú rakovinu). Štúdie na zvieratách ukazujú, že aj veľmi nízke dávky bronopolom môžu poškodiť zažívací systém (Bandman 1994) alebo vyvolať značné systémové zmeny v tele (RTECS 1977). Bronopol je zakázaný v Kanade a Japonsku, v EÚ povolený v limitovaných množstvách. Ak však túto látku používate každý deň, tak môže spôsobiť vážne zdravotné komplikácie.

 1. COCAMIDE DEA / LAURAMIDE DEA

Tieto látky sú toxické pre ľudský imunitný systém. Pri zmiešaní s nitrosačnými prípravkami sa vytvárajú karcinogénne zlúčeniny. Štúdie na zvieratách ukazujú, že aj nízke dávky môžu vplývať na zmyslové orgány a spôsobiť silné podráždenie pokožky.

 1. DIMETHICONE (silikóny)

A ďalšie názvy silikónov končiace na -cone, -xane, -conol, -silane. Tieto látky môžu dráždiť pokožku a upchávať póry. Pri dlhodobom používaní vysušujú a poškodzujú vlasy.

 1. MI / MCI

Methylisothiazolinone a Methylchloroisothiazolinone sú konzervanty, ktoré môžu spôsobiť alergické reakcie a dráždiť kožu. Kanada a Japonsko zaviedli ich obmedzenia v kozmetike už v roku 2006. Laboratórne štúdie mozgových buniek u cicavcov naznačujú, že methylisothiazolinone je neurotoxický a môže byť aj neurotoxický pre vyvíjajúci sa plod.

 1. SLS / SLES

Sodium Laureth Sulfate a Sodium Lauryl Sulfate sú penidlá, ktoré sú veľmi obľúbené v kozmetike. Tieto penidlá sú však veľmi dráždivé a vysušujú pokožku. Ak trpíte ekzémom, alergiami či psoriázou, tak sa týmto chemickým penidlám určite vyhnite.

Spoľahnite sa radšej na prírodnú kozmetiku.

HLAVNÉ VÝHODY PRÍRODNÝCH KOZMETICKÝCH PRODUKTOV

 1. neobsahujú parabény, drsné sulfáty, vazelínu a ftaláty
 2. bez obsahu ropných produktov
 3. bez umelých farbív, vôní a škodlivých chemikálií
 4. bez GMO
 5. výhradne rastlinné produkty
 6. netestované na zvieratách
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia