Účinky produktov

Kategórie
 
 
 
 
 

Koloidné striebro ako všestranný pomocník

koloidne striebroPod pojmom koloid rozumieme systém, v ktorom sú čiastočky veľmi jemne a pravidelne rozdelené, sú z menej než niekoľko tisíc atómov a môžu mať veľkosť až 200 nanometrov(nm).

Vonkajšie použitie prichádza do úvahy pri kožných ochoreniach ako je akné, dermatitída, furunkul, kožná rakovina, kožné hubové ochorenia, lupus (kožná tuberkulóza), herpes simplex, herpes zoster (ruža),impetigo, kožné vredy na hlave, psoriasis (lupienka), seborrhea, koprivka, bradavice, plesne, spáleniny, úpal, zápaly, otvorené rezné, alebo tržné rany, poštípanie hmyzom, jazvy.

 
 

Tekvicový olej ochráni prostatu a kĺby

tekvicový olejTekvicový olej sa získava mechanickým lisovaním tekvicových jadier za studena. Má orechovú vôňu a špecifickú chuť. 

Olej je tmavozelenej farby a proti svetlu má tmavočervený nádych. Lisovaním za studena si zachováva všetky výživné a liečebné účinky.

V kuchyni je vhodný na prípravu šalátov, omáčok, nátierok, dressingov alebo na dochutenie už dovarených jedál. Vyskúšajte ním pokvapkať vanilkovú zmrzlinu.

 
 

Vitamín E, antioxidanty a minerály v slnečnicovom masle ochránia naše telo

slnečnicové masloSlnečnicové maslo obsahuje až 56% zdravých tukov, 16% bielkovín a 5% vlákniny.

Slnečnicové semienka vynikajú obsahom vitamínu E. Na pokrytie odporúčanej dennej dávky stačia len 2 polievkové lyžice. Nájdeme v nich aj vitamíny B1 a B5, z minerálov železo, vápnik, selén, horčík a meď. Sú bohatým zdrojom bielkovín, antioxidantov a esenciálnych mastných kyselín.

 
 

Poctivé bielkoviny, živiny a protizápalové omega-3 mastné kyseliny z konopného masla

konopné masloKonopné maslo obsahuje až 46% zdravých tukov, 31% bielkovín a 6% vlákniny. Konopné semienka obsahujú až 27% polynenasýtených mastných kyselín (omega-3 a omega-6) v ideálnom pomere 3:1.

Konopné semienka obsahujú viac ako 30% zdravých tukov, vrátane esenciálnych mastných kyselín, kyseliny linolovej a alfa-linolovej kyseliny (omega-3). Pomer medzi omega-6 kyselinou linolovou (LA) (prozápalovou) a omega-3 kyselinou alfa-linolovou (ALA) (protizápalovou) je 2:1 až 3:1. To je ideálny pomer pre zdravú výživu.

 
 

Najvýživnejšie korenie na svete? Fermentované miso

fermentované misoMiso pochádza zo starobylej japonskej tradície a bežne sa používa v Oriente ako korenie. Vynikajúci doplnok stravovania, ktoré je založené na malom obsahu živočíšnych výrobkov, pretože obsahuje veľa ľahko stráviteľných bielkovín.

Fermentácia je vlastne akási forma predtrávenia, ktorá robí potraviny ľahšie stráviteľné a poskytuje črevnej flóre enzýmy užitočné pre trávenie. Na konci fermentácie je miso tmavej farby a jeho chuť je veľmi silná a slaná.

 
 

Maca - posilní a zmierni únavu

maca posilní a zmierni únavuMaca je prastará liečivá rastlina Peruánskych Ánd, ktorá sa pestuje v náhorných plošinách stredného Peru v nadmorskej výške 3500 - 4500 m.n.m. Je jednou z najstarších a najvyššie rastúcich rastlín na svete. 

Jej jedlý koreň je podobný reďkovke, má špecifickú sladkú chuť a arómu a patrí medzi základné zložky potravy u miestneho obyvateľstva. V jazyku domorodcov znamená Ma-ca - ˮz výšin pochádzajúca dobrá strava, ktorá posilňuje.ˮ Taktiež je známa aj ako peruánsky ˮženšen.ˮ

Maca sa vyznačuje nielen schopnosťou zásobiť organizmus potrebnými látkami, ale má i adaptogénne vlastnosti a dokáže pozitívne ovplyvniť procesy, ktoré v ňom prebiehajú.

 
 

Quinoa obsahuje kompletné bielkoviny

quinoa obsahuje kompletné bielkovinyMerlík čilský alebo quinoa sa pestovala v juhoamerických Andách už pred 4000 rokmi. Inkovia ju považovali za posvätnú a po zemiakoch pre nich bola druhou najdôležitejšou plodinou.

Obsahuje kvalitné kompletné bielkoviny (až 14%), ich biologickú hodnotu Svetová zdravotnícka organizácia porovnáva  s biologickou hodnotou mliečnej bielkoviny. Quinoa taktiež obsahuje mnoho vitamínov a minerálov. Nie nadarmo ju NASA skúma ako potravinu vhodnú pre astronautov pri dlhých vesmírnych letoch.

 
 

Pohánka posilní naše cievy

pohánka posilní cievyPohánka je výnimočná hlavne obsahom rutínu (vitamín P). Ten zvyšuje pružnosť ciev a posilňuje ich stenu. Tým ju chráni proti popraskaniu a pomáha tak pri kŕčových žilách, sklon ku krvácaniu (z nosa, ďasna) a príliš silnej menštruácie

 Rutín v tele funguje v spolupráci s vitamínom C. Pokiaľ chcete zvýšiť využiteľnosť jedného z nich, je treba kontrolovať si aj spotrebu toho druhého

 
 

Zásadité pšeno - vhodné aj pre bábätká

zásadité pšeno vhodné aj pre bábätká ako príkrm
Jednou z hlavných predností pšena je dobrá znášanlivosť a stráviteľnosť. Je obilninou, ktorá má najnižší alergizujúci potenciál, niekde sa uvádza, že je úplne nealergizujúca.

Zároveň je dobre stráviteľná. Preto sa hodí napríklad aj pre bábätka už v rámci prvých príkrmov. Taktiež vyhovuje ľuďom, ktorí majú horšie trávenie, a trávenie obilnín im robí problémy. Samozrejme je ale pšeno vhodné a dobré pre každého.

 
 

Umeboshi - japonský recept na dlhovekosť

zásadité umeboshi v boji proti prekysleniuUrčite poznáte situáciu, keď to preženieme s jedlom alebo zjeme niečo, čo nám sadne na žalúdok. Nebodaj máme problémy s vyprázdňovaním alebo nás páli záha. Vtedy existuje veľmi rýchla a zdravá pomoc – japonská slivka umeboshi (Umeboška).

Umeboshi je tradičná japonská špecialita a liek, ktorý sa využíva už viac ako 1 000 rokov v tradičnej čínskej medicíne. Ume znamená slivka a umeboshi označuje sušenú slivku (Prunus mume). Niekedy sa umeboshi využívali výhradne ako liek. Umeboshi v dávnych dobách konzumovali pravidelne Samuraji, pretože umeboshi obsahuje kyselinu, ktorá čistí črevá od nánosov a toxínov, udržuje zdravý imunitný systém a dodáva vitalitu.

 
 

Neuveriteľné zdravotné benefity konope siatej

benefity konope siatejKonope siate (Cannabis sativa) je extrémne nezvyčajná rastlina, pretože rôznorodosť využitia je ohromná.

Konope môže byť použitá na výrobu až 25000 produktov v rôznych odvetviach, napr. potraviny, osobná starostlivosť, textil, papier, plasty alebo konštrukčné materiály. Konopné semienka sú vlastne orechy a sú veľmi bohaté na obsah tukov, bielkovín a minerálov. Semienka sa konzumujú zvyčajne až po odstránení tvrdej škrupiny

 
 

Ľanový olej porazí aj rakovinu!

účinky ľanového olejaĽanový olej je zdravý tuk, ktorý podporuje zdravie a aj chudnutie. Čo viac si môžete priať? Tento zdravý tuk je nadupaný omega 3 a omega 6 mastnými nenasýtenými kyselinami. Jej pozitívne účinky na celé telo musíte spoznať…

Ľanový olej je produktom z ľanových semien. Ľanové semená sú hnedé semienka podobné sezamovým. Tento zdravý produkt má obrovský, pozitívny vplyv na celkové zdravie človeka. Všetci chceme byť zdraví, ale povedzme si úprimne, robíme pre svoje zdravie naozaj všetko čo treba??? Máte dostatok živín v stravovaní, dostatočný pitný režim a cielený pohyb? Ak ste na všetko odpovedali áno, tak ste na najlepšej ceste za dobrým zdravím.

 
 

Zelený jačmeň posilní imunitu a ochráni Vás pred jesennou chrípkou!

zelený jačmeň posilní imunituV tejto uponáhľanej dobe si musíme potrebné minerály, vitamíny, stopové prvky a všetky zdraviu prospešné látky dopĺňať inak. Ideálnym riešením sú zelené potraviny.

Príroda je bohatým zdrojom prirodzených liečiv pre naše telo. Vieme v nej nájsť potrebné vitamíny a minerály, ktoré nám napomáhajú k lepšiemu fungovaniu nášho organizmu.

Existujú však rastliny, ktoré majú extrémne vysoký obsah vitamínov a nesmierne pozitívny vplyv pre naše telo. Presne takým je aj zelený jačmeň. Fenomén jačmeňa sa objavuje z dôvodu zhoršujúcich sa životných podmienok a nezdravého životného štýlu. 

 
 

Kakaové bôby, pravá chuť kakaa. Pre labužníkov ako stvorené!

kakaové bôby CriolloKakaové bôby sú základnou surovinou na výrobu čokolády a pôvodní obyvatelia pralesa ich nazývajú aj "pokrm bohov".

Obsahujú obrovské množstvo flavonoidov, dokonca viac ako čučoriedky a červené víno.Sú vynikajúcim zdrojom antioxidantov, vitamínov a minerálov. Obsahujú viac než 300 chemických zlúčenín, ktoré sú prospešné pre telo, vrátane antistresových a antidepresívnych zlúčenín (serotonín, anadamid, dopamín a tryptofan).

 
 

Konopný olej v boji proti kožným ochoreniam

konopný olej v boji proti kožným ochoreniamKonopný olej sa získava mechanickým lisovaním konopných semienok za studena. Olej vyniká svojou lahodnou chuťou a vyváženým nutričným profilom s extra vysokým obsahom esenciálnych mastných kyselín.

Konopný olej zvyšuje hladinu omega-6 mastnej kyseliny gama-linolénovej v krvnom sére, čím je predurčený na pomoc pri kožných ochoreniach. Vedecké štúdie potvrdili, že esenciálne mastné kyseliny pomáhajú pri chronických alergických a zápalových ochoreniach kože, napr. atopický ekzém, seboroická dermatitída, akné, mykóza, zapálená alebo zaparená pokožka.

 
 

Zdravé raňajky bez kravského mlieka. Pili ste už rastlinné mlieko?

rastlinné mliekoNEVYVÁŽENÉ RAŇAJKY, KTORÉ SÚ BOHATÉ NA JEDNODUCHÉ CUKRY, NASÝTENÉ TUKY A ĎALŠIE POTRAVINY, KTORÉ NIE SÚ ĽAHKO STRÁVITEĽNÉ MÔŽU SPÔSOBIŤ V DLHODOBOM HORIZONTE PROBLÉMY.

Ponúkame vám niekoľko inšpirácií pre zdravé raňajky s výrobkami od spoločnosti La Finestra sul Cielo. Každý by si mal vedieť vytvoriť správnu kombináciu mikroživín potrebných pre svoje telo. Dôležité je chcieť urobiť zmenu v tradičných raňajkách a trochu experimentovať.

 
 

Poznáte najzdravší ranný rituál plný antioxidantov?

citrónová šťavaExistuje veľmi veľa ranných rituálov, ktorými ľudia začínajú svoj deň. Ale tento ranný rituál nikdy nevynecháme a odporúčame ho aj vám.

V nasledujúcich riadkoch vám vysvetlíme, prečo je taký prospešný pre naše zdravie, ako si ho čo najlepšie pripraviť a akým chybám sa vyhnúť.

O citrónoch sa toho už napísalo dosť, takže ich blahodárne účinky a využitie pozná väčšina z Vás. Existujú stovky domácich receptov, no momentálne je hitom, piť ráno po prebudení vlažnú vodu so šťavou z citróna.

 
 

Arganový olej upraví problémovú pleť a posilní slabé nechty

arganový olej z MarokaArganový olej obsahuje veľa vitamínu E a tak prirodzene chráni pokožku tváre, krku, rúk, dekoltu a nôh pred nepriaznivými vplyvmi okolia.

Pár kvapiek oleja ochráni pokožku tváre, krku a dekoltu pred všetkými nepriaznivými vplyvmi okolia. Olej pleť posilňuje a vyživuje. Udržiava ju dostatočne hydratovanú, spevňuje ju a bráni jej predčasnému starnutiu. Unavenej pleti dodá energiu a rozžiari ju.

Odporúča sa používať na rôzne jazvy, rany po akné, ekzémy a ako prevencia strií pre tehotné ženy, pretože podporuje tvorbu kolagénu a elastínu. 

 
 

Bio káva, ktorá nakopne a neublíži

káva bez vedľajších účinkov kofeínuStalo sa vám niekedy, že po vypití kávy vás začal bolieť žalúdok, mali ste problémy s trávením, či dokonca začala páliť záha?

Ak áno, tak určite ste kávu museli nedobrovoľne obmedziť.

Kofeín a ďalšie chemikálie kyslej povahy, ktoré vznikajú pražením kávy, môžu po konzumácii spôsobovať nežiadúce účinky, ktoré sa môžu prejaviť trasom, arytmiou srdca, náhlou žalúdočnou nevoľnosťou, až pocitu na zvracanie, potením alebo aj bolesťou hlavy. 

 
 

Ryža natural má úžasné protizápalové vlastnosti

ryža natural má úžasné protizápalové vlastnostiVedeli ste, že biela ryža pred príchodom na stôl sa lúpe, bieli, brúsi, leští a zasklieva?

Medzi bielou a natural ryžou je obrovský rozdiel vo výživovej hodnote. 

Pozrime sa na výživové hodnoty bielej ryže. Obsahuje minimum bielkovín a tukov, jej biochemická štruktúra je podobná jednoduchým cukrom. Na telo má podobný účinok ako výrobky z bielej múky.

 
 

Špalda - doplní energiu celému telu

špalda doplní energiu celému teluLepok špaldy je ľahšie stráviteľný ako lepok pšenice.

Obsahuje viac minerálnych látok, vitamínov skupiny B a je lepšie stráviteľná ako bežná pšenica. 

Vláknina v špaldovom zrne na seba viaže škodlivé látky z organizmu a tým pôsobí ako prevencia proti vážnym ochoreniam. 

 
 

Jablčný ocot - porazí akné a prekyslenie tela

jablčný ocot a jeho účinky na teloZnižuje chronické zápaly a pomáha predchádzať chorobám. 

Jablčný ocot je vynikajúci nielen na varenie, zlepšenie zdravia, ale je aj perfektný pomocník v domácnosti.

V dávnych dobách sa používal na liečenie rôznych ochorení, napr. prechladnutia, infekcie, alergie, vysoký krvný tlak, atď. Už v roku 400 p. n. l. ho používal Hippokrates kvôli jeho liečebným, čistiacim a energetickým účinkom. Takisto ho používali aj japonskí samuraji a rímski vojaci.

 
 

Reishi - kráľovná liečivých rastlín

reishi ganoderma lucidumPorazte civilizačné choroby s kráľovnou liečivých rastlín.

V Číne už po tisíc rokov považujú hubu Ganoderma (lat. Ganoderma lucidum, česky Lesklokorka lesklá, japonsky Reishi, čínsky Ling-zhi) za vynikajúcu liečivú rastlinu. Je prvým tzv. „potravinovým doplnkom“ s liečivými účinkami, ktorý nemá žiadne vedľajšie účinky ani pri dlhodobom užívaní.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Plná (Desktop) verzia